Skup kamienic – jak wybrać najlepszą ofertę?

Skup kamienic – jak wybrać najlepszą ofertę?

Sprzedaż zabytkowego gmachu bardzo często wiąże się z licznymi utrudnieniami. Współczesny rynek inwestuje przede wszystkim w nowoczesne mieszkania w blokach piętrowych oraz domy jednorodzinne. Jednakże wśród ludzi poszukujących kwatery nadal można znaleźć miłośników przedwojennych budynków. W konsekwencji tego wielu właścicieli rozważa krok w postaci sprzedaży kamienicy.

Czy warto wykonać remont przed skupem kamienic?

W wyniku różnego rodzaju utrudnień związanych ze skupem kamienic dużo osób nie wie, w jaki sposób sprzedać swoją nieruchomość. Problem ze zbyciem budynku często bywa skutkiem jego złego stanu technicznego. Niektórzy poddają je renowacji, aby odpowiadały oczekiwaniom potencjalnych klientów. Takie działanie potrafi znacząco podwyższyć wartość kamienicy i przyspieszyć jej sprzedaż. Jak się jednak okazuje, remont generalny poprzedzający skup kamienicy to wymagający zabieg, który potrafi być nie lada utrapieniem. Sypiące się ściany, piec gazowy, okablowanie starego typu czy nawracająca pleśń – to tylko przykłady przestarzałych rozwiązań, które należałoby odnowić. Takie zabiegi wiążą się oczywiście z kosztami na które nie każdy jest gotowy. Nic dziwnego, że część osób poddaje się i próbuje sprzedać budynek. Lecz o udanym skupie kamienic nie przesądza tylko ich stan. Sam remont lub jego brak nie przesądza jeszcze o tym, że skup kamienic dojdzie do skutku.

Skup kamienic a kwestia współwłaścicieli i najemców

Na dodatek wyjątkowo długoletnie kamienice bywają objęte nadzorem konserwatora zabytków. W takim wypadku, zanim zajmiemy się skupem kamienicy trzeba dodatkowo starać się o zezwolenie na planowaną sprzedaż czy modernizację.

Zdarza się, że lokale mieszkalne zajęte są przez najemców. Taki stan rzeczy dodatkowo utrudnia skup kamienic. Jeżeli lokator jest związany umową, właściciel musi dopełnić formalności zanim zdecyduje się na sprzedaż budynku. Wymagane formalności bywają przytłaczające, a ich dopełnienie może zająć dłużej, niż przewidywaliśmy. Zbycie przytoczonego typu lokum wymaga też podstawowej wiedzy z zakresu nieruchomości. Chcąc obracać tego rodzaju nieruchomością trzeba posiadać podstawową wiedzę w tej dziedzinie. Nie każdy ma jednak czas na szukanie informacji dotyczących skupu takich kamienic.

Specjaliści od skupu kamienic

Własnoręczna próba podjęcia się skupu kamienic może być wielkim obciążeniem dla wielu osób. Aby uniknąć rozczarowania na samym początku najlepiej skontaktować się z firmą, która pomoże w wyznaczeniu wartości rynkowej budynku.
Znawcy przedmiotu, jakim jest skup kamienic są w stanie znacznie usprawnić proces realizacji. Wyspecjalizowani pracownicy zajmujące się obrotem nieruchomościami, rewitalizacją oraz najmem będą w stanie zaprezentować wszystkie atuty kamienic- nawet te, które początkowo wydawały się bez znaczenia. Oferują także pomoc w zrozumieniu skomplikowanych czynności prawnych nieuniknionych przy obrocie nieruchomością oraz zawiłej biurokracji przy handlu nieruchomością, jaką jest kamienica. Na domiar tego, jeśli sama firma nie jest zainteresowana skupem kamienicy, może pomóc w przygotowaniu oferty sprzedaży dla zewnętrznych kupców na rynku. Sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *