Grzejnik łazienkowy

Łazienka to praktyczne pomieszczenie w każdym domu spełniającą wiele funkcji. Odpowiednie ogrzewanie stanowi ogromnie ważną kwestię. Istnieją różne rodzaje grzejników łazienkowych dostępnych w szerokiej gamie kształtów i kolorów. Szukasz idealnego grzejnika do swojej wymarzonej łazienki? Zaczynamy! 

Nowoczesność i funkcjonalność 

Grzejnik łazienkowy powinien być estetyczny a zaraz bardzo funkcjonalny. Łazienka to pomieszczenie, gdzie gromadzi się bardzo dużo pary wodnej i wilgoci. Mokre ręczniki, pranie czy akcesoria do sprzątania wymagające wysuszenia to codzienność w każdym domu. Dlatego właśnie dobór odpowiedniego grzejnika łazienkowego jest kluczowy. Do tego grzejnik powinien zachwycać swoim wyglądem. Minęła era, gdzie kazdy grzejnik był podobny do siebie i konsument nie miał zbyt dużego wyboru. Obecnie grzejniki łazienkowe produkowane są w różnorodnych formach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować go do całego stylu naszej łazienki. 

 Design 

Dziś prócz funkcjonalności grzejnik spełnia także rolę dekoracji. Do nabycia są tak oryginalne grzejniki łazienkowe jak np. projekt odzwierciedlający plaster miodu. Jedyne co ogranicza w wyborze odpowiedniego dla siebie grzejnika to wyobraźnia. W związku z wielością wyboru innych elementów łazienkowych, grzejniki nie mogły pozostać w tyle.

Rodzaje grzejników łazienkowych 

Standardowe grzejniki występują w kształcie prostokątu- kwadratu bądź w kształcie owalu. Oprócz tego istnieją jeszcze nowoczesne projekty, tak jak wyżej wspomniany kształt plastera miodu.

Grzejnik łazienkowy można podłączyć do systemu centralnego ogrzewania bądź mogą funkcjonować niezależnie. Można wyróżnić cztery główne grupy grzejników : elektryczne, wodne, wodno- elektryczne i suszarki elektryczne. 

Materiał wykonania 

Grzejniki łazienkowe są miedziane , aluminiowe bądź stalowe. 

Moc 

Urządzenia grzewcze mogą mieć moc od 50W do ponad 1000W. Standardowo można założyć, że potrzebna jest moc około 120W na 1 metr kwadratowy łazienki, jeśli w łazience panuje dobra izolacja i szczelność okien.

Wybór 

Odpowiedni wybór grzejnika elektrycznego zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Dla przykładu, na grzejnik wodno- elektryczny zdecydujemy się, jeśli jego zadaniem będzie ogrzanie łazienki przez cały rok. Suszarkę elektryczną wybierzemy wtedy, gdy w łazience mamy inny system ogrzewania.  

Temat grzejników łazienkowych jest złożony. Pozornie prosty wybór wymaga dokładnego przemyślenia. Wzór, kształt, kolor, rodzaj czy moc musi być idealnie dopasowana do naszej łazienki , aby grzejnik prawidłowo spełniał swoje funkcje.