PS5 – jakie gry są warte uwagi?

Wraz z nadejściem nowej generacji konsol, cały świat rozpalił się w oczekiwaniu na nowy sprzęt, ale też gry, których będziemy mogli doświadczyć. Choć od premiery Playstation 5 minęło już ponad pół roku, to wciąż zakup konsoli graniczy z cudem. W oczekiwaniu na możliwość nabycia jej, sprawdźmy, w co możemy zagrać. PS5 gry – na które z nich warto zwrócić uwagę? 

PlayStation 5 – najpopularniejsza konsola na świecie

Dla wielu graczy decyzja o zakupie konkretnej konsoli jest ogromnym wyzwaniem. Dlatego też jednym, z najważniejszych czynników decydujących o tym jest zbiór gier ekskluzywnych, czyli tych, które są dedykowane jedynie na jedno urządzenie. I warto zainteresować się tymi produkcjami, gdyż z reguły są to gry najwyższej jakości. Wystarczy spojrzeć na premiery, które na przestrzeni poprzedniej generacji zaserwowało nam Sony: seria Uncharted, God of War czy The Last of Us. Ogromny sukces, który zanotowały te gry, sprawiły, że fani wyczekują następnych PS5 gier, które rozpalą nasze konsole do czerwoności. 

Nie tylko najnowsze gry 

Warto zwrócić uwagę, że PS5 to nie tylko gwarancja doskonałej zabawy przy najnowszych produkcjach, ale też powrót do przeszłości przy produkcjach z poprzedniej generacji za pomocą funkcjonalności wstecznej kompatybilności. Z każdym tygodniem otrzymujemy od Sony informacje, że kolejne gry wydane na PS4 mogą być uruchomione także na PS5. Jest to niepowtarzalna okazja do zagrania w te wszystkie produkcje, które na przestrzeni ostatnich 5 lat były warto ogrania, ale swoją przygodę z konsolami rozpoczęliśmy od PS5. 

Czy są jakieś minusy konsoli PS5? Na ten moment można jedynie narzekać na wysoką cenę nowych gier PS5. Oczywiście nawet najlepsze produkcje poddają się prawom rynku i z czasem ich cena spada, jeśli jednak zależy nam na odpaleniu gry już w dniu premiery, niejednokrotnie musimy przygotować się na wydatek rzędu 300 złotych.

Dodatkowe emocje dzięki specjalnym akcesoriom PS5

PS5 oprócz standardowej rozrywki z użyciem nowoczesnego pada, oferuje też dodatkowe funkcjonalności, które mogą zostać odkryte poprzez zakup innych akcesoriów. Wystarczy wspomnieć o kontrolerze MOVE, który pozwoli nam zagrać w kilka fantastycznych gier PS5 i poczuć się między innymi jak gwiazda parkietu tanecznego. To jednak nie wszystko. Sony w swoich zapowiedziach publikuje informacje na temat innych urządzeń pomocniczych, takich jak oryginalne kierownice, arcade stack czy Aim Controller. Te urządzenia z pewnością wywołają dużo radości tym graczom, którzy poszukują czegoś więcej niż standardowej rozgrywki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *