Czym jest kobiecość?

Czym jest kobiecość?

Kobiecość to pojęcie mocno indywidualne. Oczywiście media próbują za wszelką cenę wbić każdemu ten sam „ideał kobiecości”, za który uważają: długie,  lśniące włosy, wyraziste oczy, zadbane dłonie, wąską talię, sylwetkę w kształcie klepsydry i najlepiej większe piersi. Za atrybuty kobiecości uważa się natomiast: sukienki, szpilki, biżuterię i makijaż. Jak jest naprawdę? Czy  kobiety, które nie utożsamiają się z  ideałami, nie mają prawa czuć się kobiece?

Kobieta i jej poczucie kobiecości

To, czy kobieta czuje się kobieca, zależy wyłącznie od jej odczuć. To, czy mężczyzna będzie uważał ją za piękną i przyciągającą wzrok, z kolei nie zawsze jest zależne od niej. Każdy ma swój własny gust.

Wiele kobiet uważa, że nie potrzebują specjalnych kreacji i makijażu, aby stać się w pełni wartościowi przedstawicielkami płci pięknej. Wręcz czują się niesamowicie kobiece np. w męskich koszulach. Dlatego o „kobiecości” nie można rozmawiać jako utartym schemacie, w którym nie ma miejsca na odmienność.

Kobiety zatracone w szarej rzeczywistości

Dzisiejszy świat powoduje, że cały czas gdzieś biegniemy. Nie chcemy się zatrzymać, bo przecież mamy tyle marzeń i celów. Każdy postój spowoduje, że nasze pragnienia się oddalą. Dlatego kobiety tak często zapominają o chwili dla siebie. Skupione na wyższych celach, przestają mieć świadomość co i kto tak naprawdę powinien być najważniejszy.

Widok kobiety w ulubionym-rozciągniętym dresie,  bez makijażu, która na komputerze wykonuje swoją zdalną pracę, już nikogo nie dziwi. Kiedy gdzieś  zatraca się potrzeba bycia zadbaną osobą, jednocześnie  cierpi poczucie własnej wartości i właśnie omawiana przez nas kobiecość.

Na szczęście do kobiecości można wrócić, a nawet ponownie się jej nauczyć.  Czy wiesz jak  podkreślić swoją kobiecość każdego dnia? Zacznij od małych kroczków, chwili dla siebie. Zastanów się dla kogo chcesz znowu poczuć się pełnowartościową, piękną kobietą. Pamiętaj, że w tym wszystkim to Ty, jesteś najważniejsza. Każda, nawet najmniejsza zmiana tkwi w głowie.

Zadbaj o zmysłową bieliznę, udaj się do kosmetyczki na upragniony Day SPA, kup nową sukienkę lub kobiecą bluzeczkę, zapomnij o wszystkim i skup się na tu i teraz. Przypomnij sobie, jak to być jedną z tych dowartościowanych kobiet. A może wybierzesz się na ploteczki z przyjaciółkami? Odkrywaj swoją kobiecość każdego dnia.