Oprawki damskie – jak wybrać te idealne?

Każda kobieta wie, że okulary są w stanie całkowicie odmienić jej wygląd. Mogą dodawać naszej twarzy atrakcyjności, lecz równie dobrze mogą także ujmować nam urody. Aby uniknąć tej drugiej sytuacji, należy bardzo uważnie wybrać oprawki damskie, z których będziemy regularnie korzystały przez kolejne miesiące i lata. W tym celu warto skorzystać ze sprawdzonych przez wiele kobiet metod i porad, które pozwolą prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, które oprawki damskie są dla nas najlepszym wyborem! Moda i trendy to bowiem jedno, a nasze indywidualne potrzeby to drugie!

Oprawki damskie a kształt naszej twarzy

Każda twarz jest inna i posiada własne walory. Można je jednak sklasyfikować na podstawie jednego kryterium. Jest nim kształt twarzy, na podstawie którego najczęściej wybiera się formę oraz wielkość oprawek okularowych. Mierząc okulary, warto mieć przede wszystkim na uwadze, że ich górna krawędź powinna odsłaniać nasze brwi – takie oprawki będą bowiem prawidłowo dopasowane do rozmiaru naszej twarzy. Jeśli chodzi natomiast o sam ich kształt, należy w pierwszej kolejności określić, jaki jest nasz kształt twarzy. Wyróżniamy ich cztery – twarz owalną, okrągłą, kwadratową i trójkątną.

Największe pole do popisu w zakresie wyboru oprawek okularowych mają posiadaczki twarzy owalnej – będą bowiem do niej pasowały oprawki we właściwie dowolnym kształcie. Warto wiec wybrać takie, w których czujemy się po prostu najlepiej i się sobie samym podobamy. Panie o twarzy okrągłej, muszą natomiast dążyć do zrównoważenia proporcji twarzy. W ich przypadku dobrym wyborem będą więc oprawki damskie kwadratowe i o modele o nieco ostrzejszych krawędziach, które będą równoważyły łagodność rysów twarzy. Z tego samego powodu, posiadaczki twarzy kwadratowej powinny wybierać oprawki owalne i zaokrąglone. Do twarzy trójkątnej najlepiej pasują natomiast oprawki zaokrąglone na krawędziach lub praktycznie niewidoczne modele.

Oprawki damskie a typ naszej urody

Oprawki powinny zostać dopasowane nie tylko do kształtu naszej twarzy, ale także do urody. Poszukując idealnych okularów, warto przede wszystkim zastanowić się, czy nasza uroda jest raczej delikatna i harmonijna, czy może mocna i bardziej kontrastowa. Panie o subtelnej urodzie, jasnych włosach i oczach, powinny sięgać po delikatniejsze oprawki damskie, które będą dobrze komponowały się z ich twarzą i oprawą oczu. Kobiety o mocniejszej urodzie, ciemnych włosach i karnacji, mogą natomiast wybierać bardziej widoczne, kolorowe oprawki, które podkreślą intensywność ich urody oraz będą z nią dobrze współgrały.

Ważną kwestią jest także dopasowanie koloru oprawek do typu urody. Panie w ciepłym typie kolorystycznym powinny sięgać po oprawki damskie z ciepłej palety kolorystycznej (np. złote, żółte, écru, pomarańczowe, brązowe itp.), a kobiety o chłodnej urodzie wybierać oprawki z chłodnej palety (np. srebrne, białe, niebieskie, szare i czarne). Pozwoli to na dopasowanie koloru okularów do odcienia naszej cery, oczu oraz włosów i sprawi, że okulary będą tworzyły z naszą twarzą spójną, harmonijną całość.