Domowe sposoby na wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Problem jest od niepamiętnych czasów, wypadanie włosów. Ale mówi się również, że zioło rośnie na każdą dolegliwość. Matka natura ma również skuteczne środki / zioła na wypadanie włosów. Wiele z tych środków rośnie w przydomowym ogrodzie lub w gospodarstwie domowym. Zebraliśmy dla Ciebie listę domowych sposobów na wypadanie włosów.

Skuteczne domowe sposoby na wypadanie włosów

Podobnie jak w przypadku każdego leku, jest kilka podstawowych rzeczy, o których należy pamiętać, stosując domowe sposoby na wypadanie włosów. Ponieważ może to prowadzić do alergii i reakcji alergicznych, zaleca się zawsze testować produkt na niewielkiej powierzchni skóry. Na przykład wierzch dłoni jest do tego idealny. W razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Pokrzywa należy do rodzaju z rodziny pokrzywy. Ta roślina jest zróżnicowana na duże i małe pokrzywy. Roślina rośnie m.in.na ogrodzeniach, hałdach i rowach. Do celów leczniczych używa się głównie dzikiej pokrzywy.

Naukowo jest stosowany wewnętrznie jako zioło pokrzywy na infekcje dróg moczowych, zewnętrznie przy dolegliwościach reumatycznych i wypadaniu włosów. Często korzeń jest również używany do reklamacji.

W wielu miejscach pokrzywa używana jest jako tradycyjny naturalny środek na wypadanie włosów i inne problemy z włosami. Roślina zawiera kilka ważnych składników życiowych, takich jak wapń, potas, żelazo, witamina B1 i witamina E.

Przetwarzanie pokrzywy na tonik do włosów pobudza krążenie we włosach, a włosy są zaopatrywane w niezbędne substancje tej rośliny aż do nasady. Ma to tę zaletę, że uszkodzone cebulki włosów mogą się ponownie zregenerować.

Liście pokrzywy umieszcza się w gorącej wodzie, a następnie mieszaninę pozostawia się na dwa do trzech dni. Następnie usuń liście i napełnij nalewkę butelkami. Regularnie nakładaj ten produkt na włosy i powoli wmasuj.

Dodaj około 300 g liści na 1 litr wody!

Ocet jabłkowy

Dobrze znany domowy środek, który utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu, wspomaga zdrowy wzrost włosów.

Aby spłukać włosy, zmieszaj ocet z letnią wodą w proporcji 1: 5, a następnie po umyciu szamponem powoli spłucz włosy i skórę głowy.

Również nie źle, następnie ponownie wmasuj miksturę w skórę głowy, najlepiej powoli i delikatnie, pobudza krew, a także odżywia cebulki włosów.

Następnie pozostaw to wszystko na 10 minut, a następnie ponownie spłucz włosy letnią wodą.

Pietruszka

Pietruszka należy do grupy baldaszkowatych i rośnie głównie we wschodniej części Morza Śródziemnego. Ale ta roślina jest również uprawiana w wielu miejscach w ogrodach przydomowych. Korzystne substancje można znaleźć głównie w korzeniach i ziołach tej rośliny.

Wewnętrznie pietruszka jest używana do płukania nerek w chorobach układu moczowego. Skuteczny również w przypadku dolegliwości żołądkowo-jelitowych i wspomagania trawienia.

Ponieważ pietruszka jest szczególnie bogata w żelazo i witaminy, jest również skuteczna przeciwko wypadaniu włosów. Aby to zrobić, posiekaj kilka łodyg roślin i zalej je gorącą wodą. Pozostaw to na co najmniej osiem godzin, a następnie wyjmij łodygi z wody. Wylej miksturę na włosy i pozostaw na 20 minut.

Przy regularnym stosowaniu natka pietruszki pomaga przy wypadaniu włosów i działa zapobiegawczo na wypadanie włosów.

Zamiast łodyg można równie łatwo użyć korzeni pietruszki.

Kozieradka

Roślina ta już w starożytności odgrywała niebagatelną rolę jako roślina lecznicza. Kozieradka rośnie dziko w rejonie Morza Śródziemnego. Nasiona silnie pachnącej rośliny są ważne z medycznego punktu widzenia. Nasiona zawierają śluz, proteiny, żelazo i substancje gorzkie, które łagodzą ból, pobudzają metabolizm i krążenie krwi.

Jeśli ta roślina jest stosowana przeciwko wypadaniu włosów, może być stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Stosowane wewnętrznie nasiona tej rośliny można przyjmować w postaci kapsułek. Zewnętrznie zmieszany z pastą do skóry głowy może również działać przeciw wypadaniu włosów. Witamina B, witamina C i żelazo zawarte w nasionach dostarczają cebulkom włosów ważnych składników odżywczych, pobudzają również krążenie krwi, wzmacniają wzrost i wspomagają wzrost włosów.

Sok brzozowy

Absolutny klasyk domowych środków na wypadanie włosów. Faktem jest, że sok brzozowy jest pełen zdrowych składników. Sok brzozowy uzyskuje się przez wiercenie pnia tego drzewa wiosną.

Z reguły taką szklankę napełnia się po około 30 minutach i można ją następnie stosować zewnętrznie na wypadanie włosów.

Sok brzozowy jest bogaty w aminokwasy, żelazo, potas, wapń, magnez, białka oraz cynk i saponiny.

Sok brzozowy działa również przeciwzapalnie i obniża poziom cholesterolu, a także skutecznie przeciwdziała tzw. Zmęczeniu wiosennemu.

Woda brzozowa przeciw wypadaniu włosów

Od czasów starożytnych mówi się, że woda brzozowa wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega wypadaniu włosów. Stosowanie jako produkt do włosów działa dość łatwo. Wystarczy regularnie pocierać skórę głowy wodą brzozową. Oczywiście sokiem można myć również głowę i włosy. Woda z brzozy skutecznie zwalcza egzemy i redukuje łupież.

Woda brzozowa znajduje się w wielu szamponach, ale użycie skoncentrowane jest bardziej skuteczne.

Aloes

Ta roślina wygląda jak kaktus i należy do rodziny lilii. Aloe Vera pochodzi z Afryki i dotarła do Europy przez region śródziemnomorski. W medycynie stosuje się suszony sok z liści aloesu.

Zewnętrznie aloes stosuje się przy problemach ze skórą i wypadaniem włosów.

Płyn z rośliny ma działanie uspokajające, gdy jest wmasowany w skórę głowy, a wszelkie obecne zarazki są również eliminowane.

Sok wzbogacony substancjami odżywczymi można kupić w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. Jeśli masz własną roślinę Aloe Vera, żel można w razie potrzeby usunąć z liści i zastosować jako kojący lek przeciw wypadaniu włosów.

Podawane wewnętrznie składniki stymulują metabolizm, a tym samym pozytywnie wpływają na porost włosów.

Przy okazji, mamy tutaj niezły artykuł o soku z aloesu.

Olej kokosowy

Substancje zawarte w oleju kokosowym zapewniają wyraźną redukcję grzybów i wirusów. Zmniejszy to wypadanie włosów, zwłaszcza jeśli wypadanie włosów jest spowodowane nadmierną ilością grzybów.

Podczas stosowania olej kokosowy należy wmasować w skórę głowy, następnie pozostawić na noc, a następnie jak zwykle umyć włosy. Wykonuj tę procedurę dwa razy w tygodniu.

Olejek kokosowy jest również bardzo skuteczny wewnętrznie przeciw wypadaniu włosów. Przyjmowany olej kokosowy pozytywnie wpływa na równowagę kwasowo-zasadową i florę jelitową.

W przypadku leczenia wypadania włosów zaleca się przyjmować dwie łyżeczki oleju kokosowego dziennie na pusty żołądek.

Piwo, najpopularniejszy domowy środek na wypadanie włosów

Nawet piwo może promować zdrowy wzrost włosów. Piwo zawiera witaminę B i powinno być używane jako odżywka do włosów raz w tygodniu. Piwo ogranicza wypadanie włosów, dostarcza cebulkom włosów ważnych składników odżywczych, a jednocześnie łagodzi podrażnioną skórę głowy.

Sprawdź również: