Jak wygląda życie erotyczne Polaków?

Jak wygląda życie erotyczne Polaków?

Zastanawiamy się często, na ile nasze zwyczaje przypominają te, które panują w innych krajach. Czy jesteśmy podobnie liberalni w kwestiach obyczajowych jak Niemcy, czy jednak bliżej nam do konserwatywnych Litwinów czy Rosjan? Jak wygląda nasze życie erotyczne i jak plasujemy się na tle innych krajów Europy?

Walka postu z karnawałem

Od początku polskiej transformacji w życiu społecznym widać ścieranie się dwóch stanowisk: liberalnego i konserwatywnego. Szczególnie jest to widoczne w kwestiach związanych z szeroko pojętą seksualnością. Osoby o liberalnych poglądach częściej pozwalają sobie na chwilowe sex randki, są bardziej świadome swoich potrzeb i chętniej o tym mówią. Patrzą z zazdrością na kraje zachodnie i skandynawskie, które podchodzą bardzo liberalnie do różnych upodobań erotycznych. Natomiast konserwatystom marzy się rewolucja moralna na wzór tego, co dzieje się dziś w Rosji: zakaz propagandy homoseksualnej, położenie nacisku na budowaniu tzw. zdrowej, konserwatywnej rodziny.

Oba te stanowiska najczęściej ścierają się podczas publicznych debat na temat aborcji, refundacji antykoncepcji i legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci.

*po stosunku nie zapomnij o nawodnieniu!

Internet

Jakkolwiek wspomniany konflikt nie byłby intensywny, rewolucja internetowa trwale zmieniła życie erotyczne szczególnie młodych Polaków. Coraz liczniej pojawiające się polskie sex portale erotyczne są tego dowodem. Mimo pozornego konserwatyzmu Polacy lubią seks pozamałżeński. Coraz bardziej popularna jest oferta portali oferujących luźne spotkania w większym gronie. Tzw. doging – szybki seks w plenerze – stanowi coraz częstsze urozmaicenie życia erotycznego Polaków.

Edukacja seksualna

Internet również obnaża często niewiedzę Polaków dotyczącą życia seksualnego. Brak rzetelnej edukacji seksualnej zbiera swoje żniwo. Nietrudno znaleźć na różnego rodzaju forach elementarne pytania z zakresu higieny i bezpieczeństwa seksu. W polskiej szkole albo nie ma edukacji seksualnej, albo jest ona zastępowana przez katechezę. Dzieje się tak często, ponieważ katecheci kończą specjalne kursy przygotowujące do prowadzenia tego typu zajęć. W konsekwencji tak prowadzona edukacja seksualna opiera się na szkodliwych kłamstwach i zabobonach.

Jak poznajemy partnerów?

Polacy, podobnie jak inni mieszkańcy krajów zachodnich, najczęściej poznają partnerów przez internet. Istnieją najlepsze i najgorsze sposoby na zawarcie znajomości w sieci, niemniej trzeba pamiętać, że ten sposób poznawania się jest dość bezpieczny. Oczywiście pod warunkiem, że zachowamy rozsądek i zasadę ograniczonego zaufania.

W przeciwieństwie do naszych rodziców i dziadków, coraz rzadziej poznajemy partnerów przez wspólnych znajomych. Łatwiej nam znaleźć kogoś ciekawego w sieci. Szeroka dostępność sex portali erotycznych znacznie ułatwia nasze poszukiwania. Dzięki opcjom lokalizacji, znalezienie kogoś choćby na jednorazowy seks jest niezwykle proste. Dzięki internetowi coraz bardziej zbliżamy się więc do liberalnego i swobodnego Zachodu.

Sprawdź również: