Przeszczep włosów – dla kogo jest i kiedy warto go wykonać?

Metoda przeszczepu włosów FUE to bardzo często ostatnia deska ratunku dla osób borykających się z problemem łysienia – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, choć tych ostatnich jest w klinikach zdecydowanie więcej. Polega ona na pobraniu mieszków włosowych z jednego miejsca i przeniesieniu w inne, co pozwala zniwelować problem cofającej się linii włosów i zdecydowanie nas odmładza pod kątem wizualnym. Kiedy warto rozważyć procedurę transplantacji włosów i kto może z niej skorzystać?

1. Przeszczep włosów – kiedy się go stosuje?

2. Kto może skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

3. Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

4. Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów – kiedy się go stosuje?

Przeszczep włosów metodą FUE to bardzo skuteczna metoda leczenia łysienia, szczególnie gdy jest ono powodowane chorobą lub indywidualną cechą organizmu, jak na przykład łysienie wywołane czynnikami genetycznymi. Skorzystanie z niego traktuje się często jako swoistą ostatnią deskę ratunku, gdy inne terapie okazują się być niedostatecznie skuteczne. Metoda ta wymaga wykonania zabiegu przeniesienia cebulek włosów z jednego obszaru głowy pacjenta do drugiego, co zajmuje trochę czasu, jednak jej pierwsze efekty pojawiają się naprawdę szybko. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://przeszczczepywlosow.pl/.

Kto może skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

Z zabiegu transplantacji włosów może skorzystać każda osoba, która nie posiada przeciwwskazań i jednocześnie nie jest w stanie poradzić sobie z rzednącą czupryną w żaden inny sposób. Bardzo często sam trycholog czy dermatolog zasugeruje nam podobne rozwiązanie, jeżeli uzna, że będzie to najskuteczniejszy sposób walki z łysieniem. Z tej opcji nie będziemy w stanie skorzystać, jeżeli cierpimy na zaawansowaną cukrzycę, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze oraz zapalenia skóry. Jeżeli cierpimy na choroby przenoszone przez krew lub mamy uczulenie na środki wspomagające jej krzepnięcie, również jest to czynnikiem dyskwalifikującym.

Najmniej przyjemną sytuacją jest, gdy pacjent nie posiada dostatecznie dużej ilości zdrowych włosów, aby była możliwość wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Z tego powodu warto zadbać, abyśmy udali się na konsultację, zanim podobny problem zacznie nas dotyczyć.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Przy przeszczepie włosów metodą FUE pierwszymi krokami jest konsultacja z lekarzem. W jej trakcie określane jest, czy mamy dość włosów do przeszczepu, jak dużo będzie ich trzeba, a także skąd i gdzie mają zostać przeniesione. Kolejnymi krokami będą przygotowania do zabiegu oraz sam zabieg, w czasie którego cebulki włosów zostaną ręcznie pobrane i przeniesione w nowe miejsce. Po tym czasie rozpoczyna się proces gojenia i rośnięcia, a pierwszych efektów zwykle możemy spodziewać się w czasie kilku miesięcy od transplantacji. Na tym etapie należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów oraz skóry głowy, a także o stosowaniu się do zaleceń wskazanych przez specjalistę.

Jak przygotować się do przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepienia włosów w znieczuleniu miejscowym nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to wcześniejsze przejście konsultacji i zaplanowanie całej procedury z lekarzem. W jej czasie może się zdarzyć, że zostaniemy poproszeni o wykonanie podstawowych badań morfologicznych, co pozwoli na szybkie i sprawne wykonanie zabiegu później. Po przeszczepieniu włosów należy o nie odpowiednio dbać, o czym również zostaniemy poinformowani przez lekarza.