Najpiękniejsze krzewy ogrodowe

Ogrodnictwo może być drogim hobby. Nawet jeśli masz dostęp do zielonej przestrzeni lub podwórka, nadal istnieją koszty, które należy wziąć pod uwagę. Dodatkowo, owady, choroby i pogoda mogą uszkodzić rośliny i zostawić cię z rachunkiem za naprawy lub wymianę. Aby Twój ogród był niedrogi, a także wolny od insektów, zdrowy i piękny rok po roku, ważne jest, aby sadzić tylko najbardziej odporne na choroby i atrakcyjne rośliny. Te pięć najpiękniejszych krzewów ogrodowych to jedne z najbardziej atrakcyjnych i różnorodnych krzewów dla ogrodników domowych. Są też idealne do uprawy w małych pomieszczeniach, a ich wspólną cechą jest przystępna cena. Niektóre z tych krzewów mogą wymagać sporadycznego przycinania, ale po przycięciu szybko odrastają.

Głóg japoński

Głóg japoński to jeden z najpiękniejszych krzewów ogrodowych, który dorasta do wysokości zaledwie 4 do 6 stóp. Jego dolne gałęzie są pokryte małymi karmazynowymi lub fioletowymi kwiatami od maja do czerwca – wspaniały dodatek do letniego krajobrazu. Liście są owalne, zielone i bardzo atrakcyjne, gdy zmieniają się z letniej zieleni na jesienną czerwień. Krzew ten jest naturalną osłoną terenu, zapewniającą gęsty cień i jest idealny w regionach o gorącym lecie. Głóg japoński nie jest mrozoodporny w strefie 7 i niższych odporności Departamentu Rolnictwa USA. Toleruje większość gleb, ale najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, dobrze zdrenowanym. Wiosną można go przyciąć prawie do samej ziemi, aby usunąć niechciane dolne gałęzie i nie obcinać kwiatów. Krzew ten nie jest inwazyjny, ale może być uprawiany jako żywopłot w krajobrazie.


Rose of Sharon

Rose of Sharon, znana również jako „Confection”, to krzew niewymagający konserwacji, który może być wykorzystywany zarówno do celów dekoracyjnych, jak i jadalnych. Może być uprawiana w pojemnikach lub w ogrodzie. Od czerwca do sierpnia krzew wytwarza ciemnoczerwone róże, które można wykorzystać do produkcji różanych napojów smakowych lub dżemu różanego. Kwiaty i liście są jadalne, są też lekko trujące, więc można je wykorzystać do sałatek, lub do produkcji wina różanego. Róża z Sharon to krzew niewymagający, który może być wykorzystywany zarówno do celów dekoracyjnych, jak i jadalnych. Można ją uprawiać w pojemnikach lub w ogrodzie. Od czerwca do sierpnia krzew wytwarza ciemnoczerwone róże, które można wykorzystać do produkcji różanych napojów smakowych lub dżemu różanego. Kwiaty i liście są jadalne, są też lekko trujące, więc można je wykorzystać do sałatek, lub do produkcji wina różanego.

Rosy Evergreen

Rosy Evergreen jest liściastym krzewem, który ma variegated liście podobne do tych z kwitnącego drzewa dogwood. Jest to również krzew, który można wykorzystać do tworzenia zimowych krajobrazów. Krzew dorasta do około 8 stóp wysokości i ma szarozielone liście. Wiosną krzew wytwarza pachnące białe kwiaty, które kwitną nieprzerwanie do jesieni. Po kwitnieniu liście zmieniają kolor na czerwony i pozostają zielone przez całą zimę. Rosy Evergreen to krzew liściasty o zróżnicowanych liściach, podobnych do liści kwitnącego drzewka dogowego. Jest to również krzew, który można wykorzystać do tworzenia zimowych krajobrazów. Krzew dorasta do około 8 stóp wysokości i ma szarozielone liście. Wiosną krzew wytwarza pachnące białe kwiaty, które kwitną nieprzerwanie do jesieni. Po kwitnieniu liście zmieniają kolor na czerwony i pozostają zielone przez całą zimę.