Dermapen – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Słowo dermapen może brzmieć dla niektórych tajemniczo. Natomiast to pewne urządzenie, za pomocą którego wykonuje się zabiegi na skórze, pomagające na różnego rodzaju przypadłości. Czym dokładnie jest to urządzenie i co powinieneś wiedzieć o tym zabiegu? Te i inne kwestie zostaną poruszone w tym artykule.

Czym jest dermapen?

Dermapen jest urządzeniem, które wykorzystywane jest do celów medycznych. Za jego pomocą wykonuje się zabiegi na skórze, związane z odmładzaniem czy leczeniem. Zabiegom można poddawać takie części ciała jak twarz, szyja, brzuch, pośladki, dekolt czy dłonie. Zabieg można wykonywać również na skórze głowy, za pomocą którego przyśpieszana jest regeneracja skóry, co pomaga np. na odrastanie włosów. Podczas zabiegu wykonywane są mikronakłucia, a zabieg nazywany jest, mezoterapią mikroigłową. Nasz gabinet używa urządzenia już 4 generacji. 

Dermapen — co daje zabieg z jego wykorzystaniem?

Zabieg wykonywany jest w Poznaniu i nazywa się go również mezoterapią igłową. Szczególnie pomocny jest u osób, które są posiadaczami skóry wiotkiej i cienkiej. Pomaga wytwarzać nowy kolagen. System ten jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można wykonywać zabieg nawet w ciężko dostępnych miejscach. Innowacyjność tego systemu mikronakłuwania pozwala przeprowadzić zabieg, zachowując wysokiej jakości efekty, jednocześnie pozwalając na zwykłe funkcjonowanie pacjentowi — zabieg nie wyłącza go z życia. Najlepsze efekty pozwala uzyskać dermapen połączony z bogatopłytkowym osoczem. Wówczas okres dochodzenia do siebie jest znacznie krótszy. Jedynym mankamentem jest zaczerwienienie drugiego dnia od zabiegu. Natomiast pacjent może funkcjonować normalnie. Inną opcją dla dermapenu może być zabieg wykonywany laserem erbowo-yagowym.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu dermapenem?

Dermapen to uniwersalne urządzenie, które pozwala uzyskać zadowalające efekty. Urządzenie dostosowane jest do każdego rodzaju skóry i problemów z nią związanych. Korzyści, jakie daje zabieg z wykorzystaniem tego urządzenia to:

  • Skóra staje się jędrna, lepiej ukrwiona i odżywiona, a zmarszczki znacznie spłycone,
  • przebarwienia na skórze znikają, a skóra staje się jednolita,
  • blizny zostają znacznie zredukowane — dotyczy to blizn trądzikowych, jak i tych związanych z operacjami,
  • leczy rozstępy, dzięki czemu prawie ich nie widać, a jakość skóry w tym rejonie się poprawia,
  • wprowadzanie wgłąb skóry dobroczynnych substancji np.: osocza czy koktajlu mezoterapeutycznego.

Zabieg z wykorzystaniem dermapenu pozwala uzyskać zdumiewające efekty. Jest to urządzenie medyczne, za którego pomocą wykonuje się mikronakłucia. Pozwala na leczenie i poprawianie stanu skóry. Leczy blizny, przebarwienia i rozstępy, ale pomaga również na zmarszczki, poprawia jędrność skóry. Urządzenie jest bardzo małe, więc można wykonywać również zabiegi w ciężko dostępnych rejonach. Zabieg może być wykonywany prawie u wszystkich z wyłączeniem grup osób, które mają jakieś stany zapalne na skórze albo mają problemy z krzepnięciem krwi.